Left4Dead.cz


L4D Blog: Budování lepší apokalypsy

Kdybychom měli zhodnotit nejnovější příspěvek na oficiálním blogu Left 4 Dead od Cheta Faliszka, mohli bychom s klidem v duši říci, že to je jen ten přístup, který prostě k Valve sedí. O čem, že se v něm vlastně píše, se dozvíte uvnitř novinky.

blog

„Nedávno jsme updatovali PC verzi Left 4 Dead opravami několika exploitů a balancováním Versusu. Koncem dneška hodláme vypustit další malý update, který obsahuje opravy některých záležitostí se servery a jednu drobnou, ale rozsáhlou hratelnostní úpravu. Upravili jsme fungování melee útoku ve Versusu a v brzké době vydaném Survival modu.

Uživatelé Xboxu 360 pocítí tyto změny v updatu přicházejícím s DLC (stažitelný obsah – pozn. red.), kterého se dočkáme, v případě že jste zmeškali oznámení, 21. dubna.

Jak pokračujeme v práci na Left 4 Dead, náším plánem je vydávat častěji na PC a poté tyto updaty jednotně vydat pro X360.

Matchmaking je jedno místo, ve kterém se s následovným vypuštěním SDK a s komunitními servery již dostupnými na PC tyto dvě platformy rozejdou. V příštím příspěvku bude upřesněno jak to ještě s matchmakingem na PC bude.

Herní statistiky nám pomáhají zhodnotit úspěšnost změn, které jsme implementovali do hry. Například ve Versusu jsme prohodili pořadí v jakém budou týmy hrát další kolo, což je založeno na tom, který tým vyhrál předchozí kolo. Jsme si jisti, že toto by mohlo pomoci lépe vybalancovat hru a nedat žádnému týmu trvalou výhodu. To by vyústilo ve větší množství hráčů dohrávajících finálové mapy. Od aplikování změny jsme si povšimnuli, že počet her dohraných do úplného konce poskočil o 5%. To je sice malé navýšení, avšak je to krok správným směrem.

Statistiky jsou ovšem pouze malou částí obrázku. Řídíme se také přímou odezvou hráčů samotných. Jednou z mnohých otázek kterou nám hráči kladou je, jestli čteme fóra – odpověď zní ano. Takže se nebojte dát nám vědět co si myslíte o změnách v melee a o ostatních změnách, které děláme. Slibujeme, že budeme dál naslouchat vašim odezvám, přidáváním změn a zlepšováním herních zkušeností při hraní Left 4 Dead. Mějte na paměti, že pokud nevidíte problém spojený přímo s tímto updatem, neznamená to ještě, že se žádný problém nevyskytne.“

Takovému přístupu jen tleskáme a jsme rádi, že se ve Valve stále drží svých standardů a myslí na své zákazníky.

Komentáře:

  1. pernik

    snad tam nejsou chyby, kdyztak kricte 😛

  2. udh

    Valve jede 😀

  3. Sashman13cz

    Jea

Přidat komentář