Left4Dead.cz


Left 4 Dead – Tipy a triky pro infected

Tak ještě než vyjde náš velmi očekávaný update mám tu pro vás pokračování mých tipů jak hrát Left 4 Dead, tentokrát za opačnou stranu, za infected.

1) Obecné informace

Infected team se skládá z jednoho boomera, jednoho smokera a dvou hunterů nebo z boomera (smokera) a tří hunterů. Snažte se obstojně ovládat každého z nich, rozřazování Special infected v týmu je náhodné.

2) Jak útočit?

Útoky by měly být co nejvíce synchronizované a skupinové (třeba boomer pozvrací skupinku, smoker chytne jednoho oddělí ho a hunteři incapnou nebo otravují zbývající survivors), útoky jednotlivců se vyplácí jedině když útočíte na odděleného člena skupiny, jinak je to zbytečná ztráta infected hráče (to neplatí u boomera, ten by měl útočit na co největší skupinky). I zde je důležitá komunikace, rozdělte si kdo bude na koho útočit a kdy (vy kdo máte svůj tým nebo partu lidí si určitě pořiďte nějaký hlasový komunikátor tj. Mumble, Teamspeak, Ventrilo). Pokud se někde objeví witch, nebo auto s alarmem, můžete kolem otravovat a provokovat survivory ke střelbě a následnému napadení buď witch nebo hordou. Nezapomeňte na „friendly fire“ i zde můžete ublížit svým mrtvým parťákům svými drápy (tohle lze využít u boomera, pokud je na číhané na střeše, může do něj hunter párkrát šťouchnout, aby se snadněji rozprskl o zem).

3) Jak hrát?

a) Boomer

Nezapomeňte jste křehcí, krásní, objemní a hluční, proto se spawnujte co nejpozději a co nejukrytěji (v USA kvůli krizi šetří na zdech a proto ty sádrokartonové jdou prostřelit). Snažte se překvapovat větší skupiny po vyzvracení se mezi ně vrhněte a drápejte, máte větší šanci, že je poškodíte a že vás rozstřelí. Můžete taky skákat ze střech a tím ze sebe dělat pytlík se zvratky puštěný z okna na chodník. Svým výbuchem také vytváříte tlakovou vlnu, kterou na chvíli omezujete survivory i infected v pohybu.

b) Smoker

Docela dobře využitelná postava k oddělování nebo znehybňování survivorů. Když boomer pozvrací survivory, vyplácí se některého z nich stáhnout pryč a tím mu udělit pěknou lekci (body za damage způsobený smokerem pozvracenému survivorovi se přičítají smokerovi i boomerovi). Snažte se survivory strhávat jazykem ze střech, vytrhávat z oken a jinak jim znepříjemňovat život (nejlepší je kombinace s boomerem nebo s hordou). Smoker dává taky slušný damage svým drápáním.

c) Hunter

Rychlý skákavý maník, slušný damage dealer. Nejdříve se naučte pořádně skákat, double jumpy a pounce jumpy jsou jen otázkou cviku. Hunter je schopen položit survivora na zem jedním skokem a to je slušné (pokud zrovna všichni přepadáváte survivory, nebo útočíte na osamoceného jednotlivce). Pamatujte že když jste skrčeni jste slyšet, pokud se ovšem pohybujete normálně nevydáváte ani hlásku. Pokud se vám nepodaří váš útok snažte se utéct nebo odskákat pryč (když vás survivor bashne, jste na chvíli slepí a neschopní pohybu).

Double jumping
Po vyskočení stále držte (ctrl), hned jak se ocitnete u stěny nebo jiné odrazové plochy (v letu), otočte se a stiskněte (lmouse button), hunter se odrazí od stěny do směru míření při stisku (lmouse button), toto můžete opakovat několikrát za sebou (pokud máte dostatek odrazových ploch). Double jumping se hodí k rozptylování survivorů nebo rychlému pohybu mapou, také se tak rychle dostanete na střechy z kterých se nejlépe provádí pounce jumpy.

Pounce jumping
Vyskočte co nejvýše, nebo z co největší výšky přímo na hlavu survivora (stále držte ctrl), při dopadu na něj mu uštědříte slušnou pecku (max 25 dmg) a začnete ho harvestovat. Je to rychlé a účinné, ale musíte se trošku naučit v letu pohybovat, aby jste vždy dopadli tam kam opravdu chcete.

d) Tank

Možná se za tanka budete cítit jako nepřemožitelní borci, ale ne vždycky tomu tak je. Rozhodně netrefujte jiné special infected (a určitě je netrefujte pokud zrovna někoho incapli nebo někoho zabíjí), můžete je tím zabít nebo je připravit o body. Držte se dál od minigunů a ohně, útočte na ty nejbližší (ty vzdálenější většinou nedoběhnete a budete ustříleni). Můžete využívat různých věcí, které můžete po survivorech házet tak že do nich praštíte (auta, vozíky, krabice), také můžete využít svého sekundárního útoku (hození panelu, trvá to déle a většinou se netrefíte), takže spíše pobíhejte a bušte do nich co to dá. Na některých mapách je dobré do nich mlátit tak, aby zmizeli z mapy (final map na No mercy, můžete survivora odhodit ze střechy).

Komentáře:

 1. Tomm

  pekne napisane 🙂 ale tusim ze boomer po dopadu na zem z vysky uz nepraska 🙁 no kamikaze

 2. Moki

  Ve finále No Mercy za Huntera se vypletí udělat tohle: Většina týmů hází před vylezením na střechu molotov. Počkejte do nejdýl (těsně než uhasne oheň nebo než vyleze Survivor) a zapalte se. Dáváte dvojnásobnej damage a huřet budete tak 30 sec, než vás to zabije. Do tý doby stihnete jednomu ze Survivorů pěkně znepříjemnit život.

  A taky když sou Survivors „poblití“, tak vlezte mezi ně (=do nich) a místo maulingu je prostě poškrabejte na zádech. Za asi 7 sekund sundáte 100HP Survivora do incapu.

 3. Kubas86

  to tomm : no musíš si ubrat dmg jinak nebouchneš

 4. Sashman13cz

  Hmmm dobre to je 😀 az na to ze na nekterych mapach je treba smoker uplne na nic 🙁 viz.No mercy 4.mise kde se da pouzit jen pred koncem na strese.)A ktem uderum ktery smoker dava tak to je jen takove pohlazeni pac ubira po ctyrech ale kdyz je survivor noob a je pozkozenej neni spatny napad ho udrapat:D

 5. CitaObecna

  S tím Tankem to není tak jednoduché. Často je výhodnější házet beton než naběhnout na SVčka viz. např fenomenální Artillery Tank v kukiřičném poli před finále Blood Harvest. Hažte šutry i v maximálním úhlu, letí pak vysoko, dlouho a nejsou tak na očích – skvělé na zakempené SVčka. Také je nutné přes TAB kontrolovat stav Molotovů na straně Survivors. Není problém naběhnout do nich pokud hráče s jediným molotovem právě odtahuje smoker.

  * Pokud už vám vyprchává čas tak prašťte do zničitelého sloupu, dobije se na max (jen některé mapy).
  * Snažte se vyhýbat Boomerovi, jeho exploze vás odhodí a omráčí. Stejné je to s propanovými bombami.
  * Snažte se s Tankem vydržet co nejdýl. Zaútočte ale stáhněte se pokud byste museli SVčka složitě honit. Není problém ustřílet Tank na pistole, stačí jen obíhat pevný neprůchozí objekt např. policejní auto, skupina stromů atd.
  * Nezapomeňte, že pokud jsou všichni čtyři Survivors pohromadě, tak vás dokážou velmi rychle ustřílet. (Což se používá i jako taktika kdy jsou všichni nasáčkováni v dostatečně velké místnosti – dokážete zasáhnout jednoho max. dva ale ostatní vám zatím dávají plné zásahy. Životnost 10~20 sec.)
  * Neschovávejte Tank ve finále.
  ?! Jsou hráči kteří dokáží s Tankem zasáhnout hráče na vzdálenost kde by už neměli na vás dosáhnout. Zřejmě to nějak souvisí s posunutými Zásahovými Zónami. Zatím jsem nezjistil jak to funguje. Pokud to však umíte tak mezi ně vesele naběhněte, budou nemile překvapeni.

  Jinak obecně pozor na zdi. Často jdou prostřelit i betonové a jiné solidní.

 6. Khenyk

  pěknej tutoš sumiku 🙂

 7. valpet

  tomm alebo si nabinduj zabitie to tiez funguje 😉

 8. Tomm

  valpet, funguje ale nema to ziadny efekt na survivors 🙁

 9. Lasty

  Diki za rady pekny web 🙂

 10. Nejaky fanousek l4d

  kdyby si nekdo se mnou chtel zahrat, tak mi reknete na email, hraju na advanced, ale obcas i na expert, a udelal jsem si stranku kde sem napsal vetsinu dobrejch tipu a rad co sem za dlouhou dobu hrani nazbiral(je to muj prvni blog a vim ze neni moc dobry:()

 11. lerry

  dost dobrej web, ale co mám dělat když chci hrát za jednoho z nich?
  poraďte……jsem na hlavním menu a co mam dělat teď?

 12. honza

  pane mužu se zeptat ja mate tam ten velkej menu jak budu hrat za zombie zavolejte na tel:737392115

Přidat komentář