Left4Dead.cz


L4D Blog: Filmové efekty

Jedním z cílů autorů Left 4 Dead bylo navodit ve hře atmosféru jako by se odehrávala přímo uprostřed hororu. To znamená, aby prostředí vypadalo děsivě jako ve filmu. K dosažení tohoto cíle byly použity čtyři různé filmové efekty: barevná korekce, filmové zrnění, vignette (horní okraj obrazovky přechází mírně do černé barvy) a lokální kontrast. Oficiální L4D blog vás provedeme všemi čtyřmi technikami s příklady a video ukázkami.

Komentáře:

 1. stulda

  Na tiscali dnes taky vysel clanek srovnavajici l4d grafiku na low a high detaily, screeny prevzali z nejakeho nemeckeho serveru. No rekl bych ze u mne l4d vypada rozhodne mnohem lip nez je ukazano na tech high screenech.

  http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=30202&r=top

 2. Khenyk

  Ja bych grafiku neřešil. Člověk se stejně nestíhá kochat grafickejma vyfikundacema, když se na něj valí 30ti člená horda mrtváků neboť je furt poskvrněnej poblijonem .)

 3. gugoslav

  sem si vsiml jenom jednoho – kdyz se otacite tak se vam jakoby rozmaze obraz 🙂

 4. drax

  co se mi libi hlavne jsou syte barvy (ne jak v codXY, ktere ma jinak peknou grafiku, ale nekdy mi prijde, jak kdyby ty barvy vyblil boomer), hra svetla a stinu, vkusne textury a celkova vyvazenost .. obecne se mi grafika v l4d libi mnohem vic nez v nekterych „pokrocilejsich“ enginech

 5. jirka

  jo a mužu se vás zeptat jak jste v tý nemocnici co tam máš dělat

Přidat komentář