Left4Dead.cz


Charaktery a zbraně Survivors (přeživší)

Ve hře se bude samozřejmě hrát za 4 charaktery, kteří jsou imunní vůči viru nakažených. Tyto postavy mají proti nepřátelům jednu výhodu a to zbraně.

Charaktery

 • Bill je nejstarší postava ve hře a také veteránem z války ve Vietnamu, tudíž umí řádně zacházet se zbraněmi (toho si zřejmě všimnete jen v Singleplayer hře) a máte s ním velkou šanci na přežití.
 • Louis pracoval jako asistent v prodejně s elektrospotřebiči.
 • Zoey je jediná žena v týmu, pochází ze zámožné rodiny.
 • Francis je hrubý, surový a neslušný, ale je to dobrý chlap, který vám vždy hlídá záda.


Zbraně

Jsou zde dvě skupiny zbraní: zbraně, které je možno získat na začátku hry na checkpointech (Brokovnice, UZI smg, pistol) a zbraně, které jsou k dostání v pozdějším průběhu hry (M16, Hunting rifle, Auto-brokovnice). Když dosáhnete druhé skupiny zbraní, máte příležitost vzít si do druhé ruky další pistoli. Ve hře jsou také k dispozici výbušniny (Molotov coctail, Pipe bomb).

Žádná ze zbraní nemá tlumiče nebo sekundární palbu. Jediné použití zbraní kromě střílení a zabíjení je boj zblízka, což je nepostradatelný nástroj, který využijete velmi často. Při kliknutí pravým tlačítkem myši použijete pažbu zbraně a odrazíte nejbližší nakažené. Když jste obklíčeni velkým množstvím nakažených, může jich jedno odražení odrazit více. Když strčíte jednoho nakaženého do druhého spadnou oba. Vypadá to skvěle a častokrát je to jediná cesta jak přežít. Také, když se „Boomer“ moc přiblíží, jediná šance jak se od něj dostat je odrazit ho a poté prostě utéct a zbavit se ho.

Brokovnice

Je jen na 8 nábojnic, má veliký rozptyl (můžete zabít na jeden výstřel 4 – 5 nakažených). Výhoda je, že můžete nabíjet každý náboj zvlášť. Brokovnice je velmi dobrá na blízko, ale nepoužitelná na dálku. Nevýhodou je její nepřesnost a pomalost.

UZI

Samopal, který střílí velmi rychle, je přesný na dálku (při pokleku) i na blízko.

M16

Vojenská puška podobná M4A1 ze hry Counter-strike. Střílí rychle a je přesná na velkou vzdálenost i na blízko

Hunting rifle

Zbraň, u které si podle novinářů užijete nejvíce zábavy. Má optiku, která jí dělá více přesnou, ale tu ve vnitřních prostorách moc nevyužijete, bez optiky je přesto přesná také. S touto zbraní máte největší šanci ustřelit končetiny a hlavy. Její velkou výhodou je, že může střílet přes některé objekty a stěny. Na pušku střílí rychle, ale při „zaZOOMování“ jste pomalejší, takže je lepší používat optiku jen když vás někdo kryje.

Auto-brokovnice

Nejsilnější zbraň v uzavřených prostorách. Střílí rychle a nemusíte přebíjet nábojnice po výstřelu. Tato i normální brokovnice mají výhodu, že střílejí efektivně i za pohybu.

Pistole

Když nemáte náboje do primárních zbraní, máte vždy po ruce pistole. Začínáte nejdřív s jednou, poté můžete použít i druhou. Pistole asi nejvíce využijí bojovníci s brokovnicí, protože brokovnice má velmi málo nábojnic. Přesnost pistolí je dobrá, ale zhorší se, když ležíte na zádech. Samozřejmě, když máte v každé ruce jednu, zvýší se palebná síla, ale i spotřeba nábojů.

Výbušniny

Každý přeživší může mít u sebe pouze jednu výbušninu. Výbušniny mají velkou sílu a dá práci se je naučit efektivně používat. Molotov coctail je zápalná láhev a Pipe bomb vypadá spíše jako dynamit. Molotov coctail je dobrý proti větším skupinám nepřátel, má velký dosah, ve kterém při dopadu vše na pár chvil začne hořet, nevýhodou ale je, že ho nevyužijete moc ve vnitřních prostorách, protože může snadno zranit i vaše spoluhráče. Pipe bomb se hodí více na bosse, protože zraňuje více a úderněji než molotov. Také může hodně rychle usmrtit vaše spoluhráče.

Mimochodem, když se dopustíte TeamKillu, dá hra všem hráčům najevo, že jste to byl zrovna vy kdo zabil.

Komentáře:

 1. kratos4

  Luis je obchodník s Elektronikou , myslim že přímo prodává televizky atd.

 2. Spone

  😀

 3. KOvas

  Kratos4: Já nic neříkal proti luku, vadil mi ten hasící přístroj…

 4. Zoey

  L4D je úžasná hra ktorú nadfovšetko milujem. Hlavne pri kampani Crash course

 5. cpu je lamer

  ty vole no mercy sem dohral behem 30 sekund :skocil sem z baraku na auto za behu sem v ulicce postrilel par zombousu /bylo tam malo mista/pak sem bezel po silnici proklickoval mezi zombousi vsimli si me az sem jim byl z dohledu hop do metra svy kamose sem nechal at si ti idioti prostrilej cestu sami /volove/zavrel za sebou dvere a je to

 6. cpu je lamcicka

  SPONE louis dela v obchode s elektrikou /datart,expert elektro …/

 7. cpu je lamer

  L4D je best hra a este to L4D2 co vyslo ja proste nemuzu super 😀

 8. cpu je lamer

  smile 😛

 9. cpu je lamer

  smajlik XD

 10. cpu je lamer

  nebo :S

 11. cpu je lamer

  smille
  :d

 12. cpu je lamer

  smajle 😐

 13. cpu je lamer

  smilik >D

 14. cpu je lamka

  no ale nekdy cpu je dost dobrej ze se naserpiiiiip jen clovek je lepsi a chytrejsi 🙁

 15. Sashman13cz

  Cpu se zjevne VEEEEELIIIICEEEEE nudil 😉

 16. conysta

  dis tadi tak o tom l4d2 tak basnite tak si sem pridejte aji surviori z 2 ne ?

 17. N1roess

  Pánové, SPONE má možná pravdu. Když profrčíte složku s L4D a dostanete se k postavám, tak je tam Louis uveden jako manažer. Jako že název jeho složky je „Manager“. Možná, že ve „volném“ překladu to znamená prodejce elektra. No nwm, kluci

 18. maceman60

  mam tu hru doma je to super hlavne me to bavi s the tankem

 19. KLIC!!!

  nazdar lidi prosim vas vite klic do hry left4dead ti lidi mi ho k tomu nedali a jestly byste byly tak hodni tak mi ho poslali na email?muj email:maximax225@seznam.cz
  Dekuji

 20. pixel

  Ja ti ho reknu klidne tady : K4U3P-S1-T9-A-N9E6W4R3E6Z7U3J !!

 21. Shodar87

  pixle on ale nefunguje 😀 kazdopadne dobra odpoved 😉
  @KLIC pokud si nedostal klic ke koupenemu výrobku, zajdi si jej vyreklamovat u vyrobce (steam klic je prilozen k aktvacni karte (taky shitozni papir^^)). Steam klice jsou unikatni a mohou byt pouzity jen jednou. Jinak receno i kdyby byl nekdo tak hloupy a poslal ti svuj klic, stejne jej pouzit nemuzes, protoze uz je pouzit.

 22. pixel

  Bez tak si to nekde stahl a ted si mysli ze tady sezene klic…

 23. manik

  stejne si to stahl jo a kdyz si amater v tomto tak nic nepis ok

 24. Sashmen13cz

  http://cdn0.knowyourmeme.com/i/6512/original/DoubleFacePalm.jpg

 25. Shodar87

  Sashman me cte myslenky, akorat ze ja to nenasel (ale konkretni obrazek moc dobre znam) 😀

 26. Sashmen13cz

  diky konecne jsem nasel v tomto humoru smysl a zacinam jej vyuzivat;)

 27. manik

  heh chci se zeptat kde ste ty obrazky vyhrabali kdyz u me v plne hre vipada francis uplne jinak i lois a trochu bych rek i bill

 28. Sashmen13cz

  To je z BETY…

 29. manik

  ok to sem nevedel 😀 😀

 30. patrioman

  Hele jak to je jakto že ty lidi maj tyhle hadry a v normalnim left 4 dead maj neco jineho pls odpověd.

 31. Kriket

  Tuhle hru mám a charaktery vypadaj úplně jinak takže chbné obrázky

 32. Shourek

  mohli by tam dat single player surival bez specialnich zombiku

 33. adrian

  husty zbane ale zombika se štitim a jejich krve taky xd

 34. adrian

  lejlepši je když ho rozmlatite na kusy -ů)ú§-ú§ xd

 35. David

  Jakto že Francis má vlasy atd ……….

 36. CSP

  Hej, nevím co to má znamenat ale dost mi to vrtá hlavou, jakto že survivoři vypadaj jinak? To má být nějaká původní verze hry? A proč teda l4d předělaly? rád bych se dozvěděl o tom víc , vypadá to , že kdysi tato hra vypadala uplně jinak a když se kouknete na video l4d 2 Teaser tak si všimněte že ti survivoři jsou taky trochu jiní. Prosím napište nebo dejte web kde bych se o tom něco dozvěděl. Vypadá to že hra byla kdysi úplně jiná a rád bych o tom věděl víc. díky.

 37. danek

  nevite ja mam stahnout left 4 dead aniz bych musel na utorrent uz sem to skousel na uloz to bud to nefungovalo a nebo to bylo neco jineho nez sem chtel

 38. Thomasded

  Скачать заставку аквариум http://diopaletib.metallservis-moskva.ru – Show more!..

Přidat komentář