Left4Dead.cz


Charaktery Infected (nakažení)

Řadoví nakažení

 • Jsou to lidé, kteří byli nakažení zvláštním typem vztekliny, což z nich udělalo nepříčetné psychopaty. Vlivem viru jsou škaredě znetvoření a na potkání napadají neinfikované lidi. Proč nenapadají jeden druhého není dosud známo.

Boomers

( povolen pouze 1 Boomer v určitý moment hry)

 • Je to typ nakaženého bosse s opravdu velkou nadváhou. Tahá sebou obrovské panděro plné krvavých zvratků a metanového plynu. Může zvracet po celém hráči nebo i několika pokud je v tom dobrý, zatemnit jim zrak a přitáhnout všechny nakažené kolem, aby napadli jím zvoleného hráče. Také může naspawnovat několik nakažených (ve hře je počítadlo říkající boomerovi kolik je jich k mání). Pozvracení Survivors jsou částečně slepí a mají na krku všechny nakažené kolem + nakažené, které povolal boomer. Jsou tedy skoro kompletně bezmocní a musí se spolehnout na své kolegy, že je z této zvratkové šlamastiky vytáhnou. Dalším nepříjemným faktem pro přeživší je, že boomer může svoje blití „nabíjet“ (charge), což znamená, že čím déle nabíjí tím více infikovaného svinstva dopadne na jejich hlavy.
 • A boomer zůstává cool i po smrti. Když mu totiž rozstřelíte jeho zásoby metanu rozprskne se s děsivou silou, takže udržujte bezpečnou vzdálenost. Exploze nezpůsobí žádné zranění, ale rozhází výše uvedený infikovaný materiál na každého, kdo si nedá  pozor a bude moc blízko rozprsknuvšímu se boomerovi. Pokud to tím svinstvem schytají, znemožní jim to se na pár chvil bránit a to je samozřejmě šance pro Infected v okolí. Rozsřelit boomera v nepravý moment tak může znamenat zkázu pro celý tým.
 • Sebevražedně zaměřený boomer může dokonce skočit z budovy a vybuchnout při dopadu. Ve správných rukou se tak tento krasavec může stát perfektní bombou. Ze třech nejběžnějších bossů je boomer jediný, který může opravdu dobře bojovat proti více přeživším naráz. Samozřejmě je ale dost limitován svou nevelkou rychlostí a pravda je taková, že abyste ho netrefili museli byste být nejspíše slepí, opilí a ještě se dívat na opačnou stranu. Tento nafoukanec prostě nejde minout.

Smokers

( povolen pouze 1 Smoker v určitý moment hry)

 • Dalším nakaženým bossem je Smoker. Jeho základní specialitou je 15m dlouhý jazyk, který může použít k zachycení hráčů na opravdu solidní vzdálenost. Jazyk může být použit k přitáhnutí lidí do davu nakažených nebo k jejich pověšení (např. na římsu) nebo ke shození. Může Survivors efektivně věšet přes římsy nebo pouliční lampy a prostě je tam držet. Také pokud má Smoker Survivora tak říkajíc na jazyku, tak čím delé ho drží, tím více jejich zdraví přechází do dočasného zdraví a to je ani nemusí nikam věšet.
 • Po smrti taky explodují po vzoru Boomera, ale místo tlakové vlny vyprodukuje hustý kouř. Dokonce zelené obrysy postav jsou zakryty tímto kouřem a přeživší při jeho vdechnutí kašlou a nemohou použít hlasovou komunikaci. Smoker může něco tohoto kouře vypustit ikdyž žije, což z něj ve správných rukou rovněž dělá velmi nebezpečné monstrum.

Hunters

(povoleni 2 Hunters v určitý moment hry)

 • Poslední nakažený boss, který snese nějaké rozdělení je Hunter. Hunter je takovým assasinem (úkladným vrahem) nakažených. Má dva druhy útoku.
 • První „lunging“ je velice jednoduchý a prostý, Hunter skočí na přeživšího a odhodí ho zpět na velkou vzdálenost (třeba do davu nakažených nebo dolů z budov), což jim způsobí nějaké zranění a taky je to na chvíli dezorientuje. Tyto skoky se také můžou hodit pro rychlý pohyb po mapě a také jako jistý způsob úniku ze svízelné situace. Mějte ale na paměti že Hunter při každém tomto úkonu hlasitě zavyje, takže se nejedna o příliš důvtipnou cestu jak se pohybovat kolem skupiny Survivors.
 • Druhým typem útoku je tzv „pouncing“ . Je to také skok ale Hunter ho musí nabít (charge) a to tím, že se chvíli někde skrývá ve skrčené poloze. Spočívá to v tom, že skočí obloukovým skokem a přistane na přeživším, kterého povalí a trhá na kusy dokud ho jeho kolegové nepřijdou zachránit. Tento typ skoku může být použit jen poté co se plně „nabije“, což se děje když je Hunter skrčen. Pokud je plně nabito, Hunter vydá bručivý zvuk, což může přeživší varovat pokud jsou dostatečně blízko. Takže Hunter, pokud chce docílit momentu překvapení, musí toto použít co nejdříve, dokud jsou ještě v dosahu.
 • Hunters jsou určitě nejmobilnější ze všech, za což vděčí svým úžasným skokům a útokům založených právě na nich. Hunters mohou také regenerovat svoje zdraví, což jim dává možnost udělat třeba několik hit-and-run (zasáhnout-a-zdrhnout) útoků. Jsou ale limitováni možností útočit pouze na jednoho přeživšího v daný moment, což sebou kolikrát nese nutnost ocitnout se uprostřed celé skupiny přeživších, což není zrovna dobrá cesta k přežití.

Tanks

( povolen pouze 1 Tank v určitý moment hry s výjimkou finále)

 • Tank je největší z infikovaných bossů. Jméno tohoto monstra mluví samo za sebe. Je to skála, hromada svalů a šlach, neskutečně silný a rychlý natolik aby dohnal jakéhokoliv přeživšího. Plíživý styl hry u něj hledat nemůžeme. Kroky tohoto monstra mohou být slyšet na kilometry daleko, takže neočekávejte, že s tankem někoho napadnete překvapivě.
 • Protože tank je tak silný, není možné si ho zvolit. Místo toho bude náhodný hráč informován, že může být respawnován jako Tank. Tankova role je jasná – ničit bez ohledu na vlastní záchranu a pouze s jedním cílem v mysli – smrt přeživším. Zamčené dveře nebo dokonce i určité části zdí nezastaví vaši zuřivou destrukci, takže přeživší se prostě nemohou zamknout v místnosti a spoléhat, že to tam přečkají. Aby se předešlo nechtěnému „kempení“ hráčů za tanka, čekajíc na moment překvapení, je ve hře tzv. měřič Tankovy frustrace, který se plní pokud jste s ním daleko od zraků Survivors. Pokud se naplní ztratíte nad Tankem veškerou kontrolu.
 • Na druhou stranu toto monstrum může smést přeživší ze světa, pokud nejsou dostatečně zkušení a nepoužívají týmovou spolupráci.

Witches

(1 Witch v kampani, objeví se pouze při potížích přesahujících normal)

 • Je to boss plně kontrolovaný počítačem a nemůžete za něj hrát. Je to proto, že je to nepřítel s největším potencionálem ve hře, a objeví se pouze jednou za celou kampaň.
 • Witch tráví svůj čas valejíc se po zemi v agonii. Nebude si vás dokonce všímat pokud neuděláte něco opravdu hloupého, jako třeba jít k ní moc blízko, střílet kolem ní/do ní nebo na ni svítit baterkou. Pokud se tomuto vyhnete, umožní vám to kolem ní tiše projít, což je určitě bezpečnější varianta.
 • Pokud ji třeba i nechtěně zkřížíte cestu nebo zariskujete a napadnete jí, ona pak napadne vás. Je rychlá, je silná a zabíjí s každým zásahem. Pokud můžete radši se jí vyhněte.

Komentáře:

 1. udh

  Když se to tady většině podařilo dohrát kampan na experta tak to jit musí.Musíte bejt hold sehraný .-)

 2. pene

  to: Cozoyed
  Hele nevim, ale v campaign modu Tank spawnuje hodne predem, slysis ho 100 km dopredu, takze se na nej da pripravit. prinrjhorsim jednoho clena obetovat (nejmene zdravi, aby ho nastartoval, pak uz je to jen kooperace ostatnich. Bot je hloupej a bezi si svou cestou at hori nebo ne. Vyuzijte AI proti ni samotne. Strucne receno, kdyz pouzijete hlavu misto kulek, tak tank v campaigni proste nemuze byt problem, na jakoukoli obtiznost, tedy kdyz nemate v tu chvili vsichni 10HP temporalek;)

 3. lol

  omg

 4. Mymous

  K těm informacím o nových „bossech“. Charger – chlap s velkou pazourou, kterej na survivory naběhne a fláká o zem a má celkem silný útok na blízko. Jockey – Prcek kterej skočí na survivora a nohama ho nasměruje kam chce(k zombíkům, ze střechy, pryč od osatních přeživších). Spitter – ženská která něco nedobrého snědla a blije ještě víc než Boomer(!). Akorát že kyselina kterou zvrací nezaslepuje ale ubírá HP. Asi to už všichni vědí, ale tak aby se neřeklo XD. Super web mimochodem.

 5. conysta

  tank je ve 2 dile l4d este vetci svien je tak 2 krat richlejsi a haze silnejc nejde ho skoro kill obzvlast na experta

  Mymous charger na blizko dmg ma veliki jak hunter a spliter neblije plive
  jockej je zokej jede na surviorovi jo a kazdej zomb ma vic skinu ale jen ti bossove zombie so vetnoi nozmal az na ochrani obleki a neprustrelni vesti jo v jedni mise jedni kampane kamos napocital 8 witch kosek od sebe

 6. conysta

  Cozoyede dam ti radu tank je zivej na adrenalinu a ma slabi zada nej spusob jak ho kill je hodit na nej molotov utikat mu a uskakovat a nekdo sesivat brokarno zezadu to je nejlechci skusob dis mu teda aspon v campani utikas za chvilku zhebne

 7. Zmesky

  XD Charger je libovej bezi nabere te jak parni tak a pak naboura do zdi a ty se jen koukas a rikas si byt to ve zkutecnosti tak by to muselo hodne bolet XD

 8. Zmesky

  Tank je hustej jak cip podle me by to proti Schwarzenegrovi VYHRAL

 9. MARAS

  paneboze ty zmesky ty ses skurveny mali detcko radsi drz hubu protoze tebe poslouchat omg takovej komentar hele jestli je ti 5 tak filmy sou nahrany jo chapes tak tez LFD a schwarzeneger je jen clovek jo neni to jak ve filmu ze sam porazi celouarmadu usa j tak di cucat flasticku ted si me svym debilnim komentarem jenm nasral

 10. Zmesky

  Hele pan chytrej promluvil. Jasně že je to jen film ale jestli ja sem male decko tak ty si ještě embrio. Nepoznáš ani přirovnání OMG.

 11. TEJR

  Stop, stop, stop… nechci si s někým začínat slovní souboje se slovníkama sprostejch slov v ruce a druhou jen mlátit klávesy….ale jen chci říct když už sem něco píšete tak…
  1)čitelně….mě to vážně nebaví luštit…
  2)takový kokoty jako MARAS ať sem ani nechoděj…
  3)Tank je borec a Boomer s Witch vypadaj jak mí rodiče (táta tlustej jak prase a máma prostě čarodejnice)
  4)sere mě že už není L4D 3

  😛

 12. pixel

  Je vtipny pozorovat jak chytroprdi ze sebe soli tyhle perlicky XD

 13. Sashman13cz

  http://gadgetsteria.com/wp-content/uploads/2010/01/implied-facepalm.jpg

 14. Sasuke55

  dobrý by bylo kdyby tam byly bossove z L4D2 jako Charger,Jockey,Spitter,Holka Boomer

 15. Larax2

  No jasně a jestli budou do L4D3 neaci noví zomby co myslíte že by mněli za charakter?
  Já už se na nej těšim. Ale mneli by se zas neak bustnout ty živoly aby to dali 😀 .

 16. windows

  Chaputo dobre ze kdys hraju lechkou obtiznost tak na witch nenarazim? odpoved pls mi odešlete na email: jirkatvrdon@seznam.cz

 17. DedeNka

  Lidi poraďte jak se otevírá ta konzola na pište pls na muj mail a ne sem diki DedeNka…
  deniska155@seznam.cz

 18. wenci

  tvl kdyz parim a ona zacne rvat tak je to na hovno 😀 😀 a kdyz to mam na nejtsi tak me da na jednu ranu ta kuva carodejnicka

 19. yyyyyyy

  zombie 😀

 20. John

  TA čarodejnice je lehká návod na ni:
  Rambo styl:
  1)Najít si ji (podle kvičení co vydává)
  2)Poodstoupit dál mezi tým…
  3)výhodou je že máte v týmu dobré zbraně jako m4 m16 hunting r. auto. brok.
  4)PALTE
  Nebo fireman styl:
  1)Sežeňte si molotov
  2)hoďte to na ni
  3) nečum a utííkej!

 21. pinkpiggy

  ehm, trosku „lamo“ killy..a trosku „lamo“ zbrane..
  jakoukoliv brokarnou ji dostrilis na jednu ranu..
  kdyz mas tu zakladni sr*cku, musis prijit UPLNE k ni, aby ses ji UPLNE dotknul, coz ji nastve a strelit ji to do hlavy (popripadne do tela), po jedne rane lehne..ale musis se ji opravdu DOTKNOUT..
  tema lepsima – rychlopalnyma brokarnama staci prijit na par centimetru k ni a strelit ji do hlavy kdyz lezi popripadne kdyz se zveda, v pripade, ze by ses NAHODOU netrefil a jenom ji nastval tak okamzite sipku zpatky a kropit ji to do hlavy..po 2-3nabojich kdyz se netrefis umira..

  AKckem (coz je da se rict snad nejlepsi a nejsilnejsi zbran) staci do ni vystrilet ze zhruba 20ti metru cely zasobnik..
  kdyz jsou 2-3lidi a mate jen ty zakladni samopalky, staci kdyz pribehnes k ni, zacnes ji to kropit do hlavy a sipkou zpet budes utikat zpet..dalsi hrac az vice ostatnich hracu te asi z 20ti metru bude kryt a jakmile ji naseres zacnou to do ni kropit take..nez dobehne k tem hracum je mrtva..

  verze molotov funguje temer stejne jako s uzinou, jde jen o to, ze ji nastves, a ohen ji neco malo ubira..

  posledni trosku hardcore metoda (znam par hracu kteri to umi) je umlatit ji meelkou..prijdes za ni, dvakrat do ni kdyz sedi popripadne jeste stoji a prochazi okolo riznes pres telo a pak behas kolem ni a uskakujes, po zhruba 4-6ti rezech umira..

 22. piXel

  Uplne spatne…. ne do hlavy ale do zad.

 23. Connor

  @piXel: spíš do týle 🙂

 24. pinkpiggy

  @piXel jej jak koukam tak vy jste skilly 😀 do zad, je zajimavy, ze na ni vzdycky chodim zepredu a nikdy me nedala :D:D ale evidentne to vis lip :-* kazdopadne ok, az na me pobezi tank, budu ho strilet taky do tyle, jelikoz to tam evidentne ubira vic..;)

 25. Sashmen13cz

  ja teda na carodejku beru counter-strike nozik a rezu ji do paty. Tam je jeji slabina. Totalni instakill rofleez!

 26. piXel

  Co muze vedet tristovka…..

 27. pinkpiggy

  @pixel..tristovka??:D no to taky nevim, co takova tristovka muze vedet :]

 28. secret_name

  co ste piičusove co neumi hrat

 29. secret_name

  picusove picusova hahahaahah neumite to hru vyhrajete tak že ji odinstalujete kokoti

 30. hedvika89

  když jsem hru hrála poprvé, witch byla největší strašák, jak zacala bulit,klepala jsem se jak rosol, ted ji naopak vyhledáváme a je to zábava, witch je výzva, alespon pro offline co-op.

 31. Bruno

  já přidam nové bosse changer spiiter infecter noví to nejsou bossové a další napíšu jindi

 32. Bruno

  takže jsme tu u novích bossú z left4dead2 takže první nakažený boss je changer druhej nakaženej boss je spiter třetí nakažený boss je takovej ten malinkej zombik kterej skáče na záda tak nasledanou napíšu další nové zombíki až bude left 4 dead 3

 33. Bruno

  Já jsem tuhle stránku dal na Facebook xDDD

 34. Bruno

  byli to kruté časy

 35. l4d2

  pls dajte tu dakto link na stiahnutie l4d2 nejde mi stiahunt 🙂

 36. XanderCZ

  Left 4 Dead 2 si musíš koupit 😛

 37. 3rever

  to jo 😀

 38. byfo

  Tak tady se člověk s odstupem času dost pobaví nad těma komentama. Tupost některých lidí nezná meze. Ať už ti warezáci, či ti herní experti 😀

 39. jakub

  nejradeji bych te witch polibyl prdel a navic ona na me vzdy zautoci takze na ni du taky ale mela dobri duvot sak jsem ji tam hodil molotov 😀 😀 🙂 😀

 40. jakub

  🙁 aha tak tak tu vipada smutny smajlous 😀

 41. .::CZ::LuCk3R::.

  kdyz chcete hrat LAN tak staci dat nastaveni,klavesnice/mys a povolit konzoli (dat console na enable)… pote date ; (tlacitko pod ESC)… tim se vam zapne konzole… pote tam napisete sv_lan 1 a zapnete mapu pres konzoli (map (mezera/_)) a pote si vyberete ze seznamu ktery se vam pod tim nacte… tim mate mapu… ted na druhem zarizeni udelate to s tou konzoli a napisete sv_lan 1 a na hostujicim zarizeni (na tom co jste zapnuly mapu) se podivate na IP adresu ktera je napsana v konzoli (network: IP xxxxxxx)… a tu IP adresu napisete na tom druhem zarizeni do konzole connect 192.168.200.173 (priklad) a je to hotovy 🙂 PS: musite byt pripojeni na stejne wifi 😉 ale to je snad logicky kdyz je to LAN 😀

 42. .::CZ::LuCk3R::.

  pokud tam mam chybu tak se omlouvam 😉

Přidat komentář