Left4Dead.cz


Gameplay: Infected (nakažení)

Když si vyberete druhou stranu

 • Pokud chcete, můžete přijít o rozum a stát se nakaženým psychopatem, pevně rozhodnutý zabít 4 přeživší.
 • Hrát za tuto stranu je zcela odlišné od hry za stranu Survivor. Váš cíl je terorizovat a zabít, prostě udělat absolutně všechno proto abyste co možná nejvíc ztížili život přeživším, dokud nebudou přemoženi.
 • Pokud si vyberete hrát za stranu Infected, přijmete roli jednoho z tzv. „Boss Infected“ (nakažených bossů – tito mají oproti jiným nakaženým zvláštní schopnosti)

Všechno je to ve tvé hlavě

 • Tvůj cíl v roli jednoho z Boss Infected je stejný jako u řadových Infected – zabít Survivors než utečou.
 • Na rozdíl od normálních Infected máte v roli Bosse velkou výhodu a to, že můžete a musíte používat taktiku. Slabí Infected se bezhlavě vrhají do boje bez velké naděje na přežití, ale vy musíte vědět kdy, kde a jak zaútočíte.
 • Se stovkami Infected na vaší straně to může vypadat jako snadný úkol, ale bez taktiky se neobejdete.

Boss Classes (druhy bossů)

 • Ve hře jsou 4 typy nakažených bossů. Jsou známí jako Boomer, Hunter, Smoker a Tank.
 • První tři potkáte častěji. UI režisér je do hry umisťuje více často než Tanka s ohledem na jeho sílu.
 • Jsou stanoveny limity kolik bossů může být naráz ve hře a taky to že tam bude vždy jen jeden typ (např. 1 Boomer). Režisér má plnou kontrolu nad tím za jakého bosse si zahrajete, ale můžete si zvolit svůj preferovaný typ.
 • Každý dostane šanci si zahrát za Tanka, a UI režisér nenechá hrát za něj někoho dvakrát, pokud se všichni nevystřídali.
 • V současné době vývojáři ještě dolaďují Respawn timer tak, aby byli spokojení hráči na obou stranách. Nyní se Bossové respawnují v rozmezí 30-60 sekund po smrti, ale není to ještě finální.
 • Všichni bossové používají základní tzv. melee attack (útok bez použití střelných zbraní), ale to není jejich primární zbraní (Tank je zde výjimkou). Melee vám ale pomůže zranit nepřátele, než se rozhodnete pro finální útok. Hrát za různé bosse sebou nese i rozdílnou herní taktiku s ohledem na jejich zvláštní schopnosti, které mohou být devastující, pokud jsou správně použity.

Stickin‘ it to ‚em

 • Hrát jako nakažený je velmi rozdílné od strany přeživších. Pokud jsou přeživší zranění vidíte jejich obrysy červenou barvou, což funguje i skrze zdi, takže pořád víte kde jsou a můžete plánovat svůj vražedný útok. Hra také ukazuje cestu, kterou se přeživší mohou pravděpodobně vydat a to jako červené šipky na podlaze.
 • Pokud ale přeživší stojí v klidu a nemají zapnuté baterky jejich obrys zmizí.
 • Takže hráči za stranu Infected mohou skoro vždy vidět, kde se nachází skupina Survivors. Mají tedy vždy výhodu překvapení. Mohou se skrýt tak, aby měly taktickou výhodu (např. za dveře, na střechách atd..). Další výhodou pro nakažené je kompletní imunita proti zranění způsobené pádem, noční vidění a umění šplhat do míst, kam se přeživší nedostanou. Jsou celkově více mobilní, mohou více využít mapu a napadnout přeživší z kteréhokoliv úhlu.

Režisér

 • Co poznáte jako první, když vás režisér bude umisťovat do mapy je, že si můžete vybrat, kde přesně se naspawnujete. Jedinou limitací je, že se nemůžete spawnovat v určité (dané) vzdálenosti od přeživších. Obecně vás režisér umístí Survivorům do cesty.
 • Přesně to probíhá tak, že jste umistěni do mapy jako „duchové“. Pobíháte kolem a podle okolností si vyberete, kde se naspawnujete. Poté se vydáte obtěžovat přeživší.
 • Pokud jste dostatečně pozorní můžete využít režisérovo umisťování nakažených do hry ve svou výhodu. Např. skočit ze střechy jako boomer zrovna ve chvíli když jsou Survivors obklopení hordou Infected. Nebo pokud máte štěstí a najdete Witch dříve než oni, můžete je svým útokem nasměrovat přímo k ní.

Psychotické taktiky

 • Kromě tanka tkví způsob boje za Infected spíše v přepadávání. Nejlepší je pro vás zaútočit v tom nejhorším momentě pro Survivors, to znamená, že je musíte sledovat, čekat na ně za rohem a pak WHAM! .. nahnat jim bobky a možná je taky zranit.
 • Obecně pokud zaútočíte nebuďte překvapeni, že zemřete zvláště pak pokud zaútočíte zepředu. Nakažení jsou slabí, dokonce i Bossové a napadení ze zálohy vám nutně nemusí garantovat úspěch pokud to tedy neuděláte jak se má. Celá pointa není v tom je zabít osobně, ale zranit je, rozdělit je, přemoci je nebo prostě zmást natolik aby je dav mohl rozsápat na kusy. Jistě, že je můžete zabít a taky byste měli, hráč se skillem, který má do toho ještě trochu štěstí může pozabíjet třeba všechny přeživší. Ale neběhejte do boje očekávajíc, že je pokaždé dostanete.
 • Jako tank se musíte chovat úplně opačně. Jste slyšet na míle daleko a pokud je nenapadnete hned tím hůř pro vás. Takže je prostě najděte a zkuste zabít. Házení po nich auty je obzvláště efektivní.
 • Hraní za Infected je povětšině dost taktické. Musíte si vybrat vhodný moment, vhodné místo a vhodný způsob útoku, jinak neuděláte nic prospěšného k vymazaní přeživších ze světa.

Komentáře:

 1. Sumi

  Pěknej článek 🙂 hezky se to čte a hodně toho poví dík 😉

 2. drax

  2Sumi: diky za slova chvaly a pak mi hod na pm adresu … abychom ti mohli zaslat zaslouzenou cenu za prvni komentar (vycpanou boomerovu hlavu) 😀

 3. stulda

  No myslim ze to survivors budou mit hodne tezky, kdyz proti nim nastoupi zombie bosove, ktery uz to budou mit v ruce. zvlast kdyz tam budou behat i tupe hordy zombiku 🙂

 4. baB!TCHka

  nebudou to mit tezky do te doby nez se tam zjevim ja!

 5. Sumi

  pro me bude nejtezsi se vyrovnavat se strachem 😀 :lol:..

 6. stulda

  Ja jsem vydesenej uz pri pohledu na ty fota ze hry 😀

 7. baB!TCHka

  vypni vsechny detaily, stiny, svetla a mas z toho simpsny 🙂

 8. travi

  Tak to bude masakr 🙂
  Typuji, že ji zase někde zakážou 🙂

Přidat komentář